9 Prefiksi Telefon

Helsinki | Finlanda

Helsinki ( dëgjo, dëgjo) (suedisht: Helsingfors) është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Finlandës. Ai ndodhet në rajonin e Uusimaa, në Finlandën jugore, në bregun e Gjirit të Finlandës, një krah i Detit Balltik. Helsinki ka një popullsi prej 614.074 banorë (..  ︎  Wikipedia.org
Informacion i Detajuar
Qyteti primar:Helsinki
Qytetet përkatëse:Espoo |  Vantaa
Lagjet:Kaartinkaupunki, Kamppi, Kluuvi, Lauttasaari, Punavuori, Taka-Töölö
Zona e orës:Ora standarde e Evropës Lindore
Ora lokale:e mërkurë 9:29 m.d.
Prefikset Telefon të lidhura:45755050068

Të dhëna biznesi për 9

Biznese në 9  - Helsinki